Yurtiçi Kargo

Yurtiçi Kargo ile yaptığımız anlaşma ile alıcı ürüne ait ödemeyi yaptıktan sonra telefonunuza gelecek SMS mesajındaki kod ile ürününüzü ücretsiz olarak alıcının teslim almak istediği çözüm ortağımızın mağazasına kargolamanız gerekiyor.

Kargo Firmasının Hizmet Politikası

Kargo firmaları 70cm yükseklikten düşme ihtimalini göz önünde bulundurup paketlemeyi buna uygun şekilde yapmanızı bekliyor. Aksi taktirde paketin dışında gözle görülür bir hasar yoksa, derin ezik, yırtılma, delik vb. paket içeriğinin taşınma esnasında hasar görmediğini ve bu durumda taşıma yapan firmanın hasarı tanzim etmeyeceğini belirtiyor.

Paketleme Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ürünün taşıma esnasında hasar görmemesi için iç paketlemenin dışarıdan gelecek darbelere karşı belirli bir mukavemet göstermesi gerekmektedir. Eğer kutu elinizde fakat iç destek malzemesi olan köpükler ve ayırıcı kartonlar yoksa A4 kağıdı yada gazete yapraklarını buruşturup, ürünü dört bir yanından desteklemeniz gerekiyor. Bulabiliyorsanız naylon poşet, buzdolabı poşeti gibi malzemeleri kullanarakta daha mukavemetli bir paketleme yapabilirsiniz.

Tüm kargo firmalarının şubelerinde bulabileceğiniz hava kanallı plastik poşetleri kullanarak daha güvenli bir paketleme imkanına kavuşabilirsiniz.

Akıllı telefonlar için 8TL, donanım ürünleri için olanlar 15TL, laptop vb. boyuttaki ürünler için olan hava kanallı plastik poşetler de yaklaşık 25TL gibi bir miktar ödenerek alınabiliyor.

Ürünü paketledikten sonra elinize alıp havada sallayarak yapmış olduğunuz paketlemenin mukavemetini test etmenizi öneriyoruz. Paketlemiş olduğunuz ürünün paket içerisindeki hareketliliği minimum seviyede tutulmalıdır. Hatta mümkün mertebe hiç hareket etmemelidir.

Aklınıza takılan bir nokta varsa bizlere İLETİŞİM sayfamızda yer alan iletişim yöntemlerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Newsletter Subscribe

Get the Latest Posts & Articles in Your Email

We Promise Not to Send Spam:)